Joe Cocker nie żyje

b_150_150_16777215_00_images_2014_12_joe-cockerp.jpgWieku 70 lat zmarł wybitny angielski wokalista Joe Cocker. Legendarny uczestnik festiwalu Woodstock z 1969 r zdobył popularność na całym świecie dzięki charyzmatycznemu głosowi . Wydał kilkanaście dobrych albumów, które odniosły sukces  po obu stronach Atlantyku. Wszystko zaczęło się od kompozycji Beatlesów „"With a Little Help from My Friends" w 1968 r a skończyło na „Fire it Up”z 2012.


W latach 70 tych gwiazda Joe nieco przyblakła. Alkohol, narkotyki , kłopoty z prawem praktycznie doprowadziło Cockera do wycofania się z „uprawiania” muzyki .Wrócił  ponownie pod koniec lat 70 tych silniejszy i pełen energii. Zaczął koncertować i z roku na rok wydawał dobrze przyjęte płyty. Ciężką pracą wdrapał się ponownie na szczyt list przebojów. Takie utwory jak „Unchain My Heart”,” When the Night Comes”,” You Are So Beautiful”, „Night Calls” przeszły już do kanonu muzyki rockowej. To przy jego utworze pt.”You can leave the hat on” zmysłowa Kim Basinger rozbiera się dla Mickey Rourke w filmie z 1986 r „9 1 tygodnia” .
 Sukces przyniósł Cockerowi nie tylko uznanie ale i stabilizację życiową. Zamieszkał w USA. Kupił rancho w Colorado, znowu się  ożenił tym razem z Pamela Backer z pochodzenia  Polką ,która nie tylko rozsmakowała artystę w naszych potrawach, ale jak sam powiada zwróciła jego uwagę na nasz kraj i polskich artystów. Pamiętny koncert z 10 grudnia 2001 z Teatru Wielkiego w Warszawie z Ryszardem Rynkowskim, kilkadziesiąt koncertów po całym kraju( m in kilka razy we Wrocławiu),częste występy w TVP przez ostatnie kilka lat, spowodowało to ,że był najbardziej rozpoznawalnym piosenkarzem anglojęzycznym w Polsce. I niech tak zostanie.

Darco

Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019
Niedziela
Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
Do końca roku zostało 129 dni.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 7

W ciągu miesiąca 3855

Odwiedzin: 1968547

Aktualnie jest 148 gości i no members online