Ważne dla pacjentów - nocna i świąteczna pomoc medyczna

MarcinkowiceZmieniły się zasady organizacji nocnej i świątecznej opieki medycznej. W ramach podstawowej opieki zdrowotnej w nocy i w święta nie obowiązuje rejonizacja, a pacjenci mogą korzystać z pomocy medycznej w dowolnym miejscu. Dla pacjentów z powiatu oławskiego, Siechnic i Czernicy pomoc medyczną w tym zakresie pełni Zespół Opieki Zdrowotnej w Oławie przy ulicy Baczyńskiego 1 (tel. 71-301-13-26, 663-191-191 lub 663-191-192).
Od 1 marca pacjent, który chce skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej (udzielanej wieczorem lub w nocy oraz w dni ustawowo wolne od pracy), może zgłosić się do dowolnie wybranej placówki udzielającej takich świadczeń. Na Dolnym Śląsku w 33 punktach utworzone zostały 63 zespoły medyczne lekarsko-pielęgniarskie, które w tych właśnie punktach będą udzielały pomocy ambulatoryjnej. Gdy zaistnieje taka potrzeba, udzielą porady telefonicznej, a także pomocy w domu pacjenta.
W sytuacji, gdy w nocy poczujemy się źle i potrzebujemy pomocy w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i nie jest to stan nagły, zagrażający zdrowiu lub życiu, to możemy zgłosić się do ambulatorium lub zadzwonić pod wskazany numer telefonu. Wykaz podmiotów z województwa dolnośląskiego (odpowiednich do danego obszaru zabezpieczenia), z którymi zostały podpisane umowy, zamieszczony jest na stronie internetowej Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia www.nfz-wroclaw.pl.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy. W przypadkach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent udaje się tam, gdzie ma najbliżej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza złożył deklarację.
Szczegółowych informacji udziela NFZ od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu 71-79-79-100.

źródło: Starostwo Powiatowe Oława
Dodaj komentarz

Dzisiaj jest: 23 Luty 2020
Niedziela
Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Do końca roku zostało 313 dni.
  • Oddam gruz
  • Witam... Witam oddam gruz za darmo- Marcinkowice tel: 883 22 44 49
 • Podwórko Talentów Nivea
  Co z tym systemem informatycznym za 8 tys. bo efektow jak dotąd nie widać, a strona sołectwa na ...
   
 • Podwórko Talentów Nivea
  W chwili obecnej lepiej zapytać co będzie jak wygramy w sensie jak zabezpieczyć podwórko Nivea przed ...
   
 • ZEBRANIE WIEJSKIE 20.04.2018 r
  Nie widać zeszłorocznych plastikowych donic na kwiaty, które stały na chodnikach w Marcinkowicach.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 157

W ciągu miesiąca 3498

Odwiedzin: 2001106

Aktualnie jest 133 gości i no members online