Seniorzy dobrze się bawią

Marcinkowice23 października w świetlicy wiejskiej w Sobocisku marcinkowiccy seniorzy obchodzili swoje święto, które zorganizowała Rada Sołecka wraz z sołtysem.
W imprezie uczestniczyło ponad stu seniorów oraz zaproszeni goście: zastępca wójta Zbigniew Pryjda, radna Maria Kołodziej oraz dyrektor GCKSiR Anna Ślipko, którzy złożyli seniorom życzenia zdrowia, radości i dwustu lat życia. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze, którą stworzyli sami seniorzy. Była to okazja do spotkania ze „starymi” znajomymi, a także do poznania nowych mieszkańców. Przy wspaniałej muzyce, tańcach, wspólnym śpiewie i żartach czas szybko mijał. Goście nie zdążyli nawet spróbować wszystkich smakołyków, ponieważ wspólna zabawa okazała się ważniejsza od jedzenia.

Nie wszyscy jednak mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Dlatego najstarszych mieszkańców Marcinkowic odwiedzili w ich domach członkowie Rady Sołeckiej przynosząc ze sobą życzenia, kwiaty i słodycze. Byli to Bronisława Sawicka, Eugenia Pająkiewicz i Michał Zając. Najstarszą mieszkanką Marcinkowic jest 92-letnia Maria Jasiak, która osobiście przybyła na uroczystość. Została przywitana gromkimi brawami oraz bukietem kwiatów i słodyczami. Specjalnie dla Niej również zabrzmiało gromkie Sto lat!

Trzy tygodnie wcześniej członkowie Klubu Seniora w Marcinkowicach obchodzili Światowy Dzień Seniora. Pomysłodawcą tych obchodów była Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Oławie, a organizacją uroczystości zajęła się Maria Kołodziej wraz z Krystyną Litwin, Teresą Włodarczyk i Ewą Krótką. Wśród zaroszonych gości znaleźli się: dr Maria Wolfinger -Pliszka, inspektor oświaty Alina Ziółkowska oraz komendant KPP w Oławie Jacek Gałuszka. W trakcie uroczystości członkowie klubu mogli nie tylko porozmawiać, pobawić się i pożartować ale także zdobyć cenne informacje nt. zdrowia i bezpieczeństwa. Na uroczystość przybyli również uczniowie SP w Marcinkowicach z programem artystycznym, życzeniami i upominkami w postaci własnoręcznie zrobionych kwiatów. W czasie uroczystości odbył się konkurs na nazwę marcinowickiego Klubu Seniora. Spośród wielu propozycji wybrano pięć, a z tych największą liczbę głosów otrzymała MAGNOLIA.

Wśród głosujących rozlosowano nagrody ufundowane przez panią Wiesławę Szuba z księgarni Pinokio w Oławie oraz zastępcę wójta Zbigniewa Pryjdę.

Maria Kołodziej

 

Marcinkowice

 

Marcinkowice

Dzisiaj jest: 17 Sierpień 2022
środa
Imieniny: Anita, Julianna, Jacek
Do końca roku zostało 137 dni.
Forum wyłączone
 • Podwórko Talentów Nivea
  Co z tym systemem informatycznym za 8 tys. bo efektow jak dotąd nie widać, a strona sołectwa na ...
   
 • Podwórko Talentów Nivea
  W chwili obecnej lepiej zapytać co będzie jak wygramy w sensie jak zabezpieczyć podwórko Nivea przed ...
   
 • ZEBRANIE WIEJSKIE 20.04.2018 r
  Nie widać zeszłorocznych plastikowych donic na kwiaty, które stały na chodnikach w Marcinkowicach.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 94

W ciągu miesiąca 1895

Odwiedzin: 2127749

Aktualnie jest 29 gości i no members online