„Akademia Seniorów II” (Foto)

b_150_150_16777215_00_images_2016_12_rekodzielo1.JPGRelacja z realizacji zajęć z rękodzielnictwa zadania „Akademia Seniorów II”
w Gminie Oława organizowanego przez Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”
dla seniorów w Klubie Magnolia w Marcinkowicach w okresie od września- do grudnia 2016 r.
Trener prowadzący zajęcia : Marzenna Bobowska
Tematyka zajęć:
1.Wykonanie obrazka metodą wyszywania wstążeczkami
2. Jesienna dekoracja- wianek z wikliny papierowej
3. Bukiety z kwiatów z liści
4. Dzwonki z wikliny papierowej
5. Aniołki z wikliny papierowej
6. Decoupage- malowanie bombek styropianowych
7. Wianki Bożonarodzeniowe i Adwentowe
8. Stroiki Bożonarodzeniowe

Cóż to był za bal!

b_150_150_16777215_00_images_2015_01_702seniora2015.jpegDnia 7 lutego 2015 r w Sobocisku odbył się uroczysty Dzień Seniora. Jak zawsze Nasi seniorzy nie zawiedli. Bawiło się łącznie 120 osób. Tańców  i zabaw nie było końca. Za organizacje dziękujemy Pani Krystynie Litwin i Pani Teresie Włodarczyk, bez nich nie byłoby zabawy. Raz jeszcze kierujemy ukłon Włodarzom Gminy za dobre serce i fundusze na rzecz Seniorów. Dziękujemy za przybycie Zaproszonych gości. Mamy nadzieję, że za rok równie skocznie wszyscy zatańczymy.

Zajęcia w Klubie Seniora

MarcinkowiceW Klubie Seniora Magnolia odbywały się zajęcia pod kierownictwem pani Zuzanny Sakowskiej, zajęcia te związane były z wykonywaniem ozdób świątecznych. Seniorki wykonywały choinki, wianuszki i kartki świąteczne i inne drobiazgi. Obecnie w Klubie prezentowane są kosmetyki naturalne Tiande, w ramach promocji można było skorzystać z darmowego zabiegu SPA na dłonie.

Seniorzy potrafią się bawić

MarcinkowiceW sobotnie popołudnie w świetlicy w Sobocisku odbyło się spotkanie seniorów naszej miejscowości. Przybyłych gości przywitały panie z Rady Sołeckiej, Teresa Włodarczyk i Krystyna Litwin. Następnie życzenia dla seniorów przekazał Wójt Gminy Jan Kownacki wraz z wielkim tortem, który był prezentem od Gminy dla seniorów. Po smakowitym obiedzie rozpoczęła się zabawa w czasie której humor i uśmiech nie opuszczał bawiących się uczestników.Nie obyło się również bez życzeń dla Józefy i Bolesława Miś, jubilatów świętujących 65 letni staż pozycia małżeńskiego, a zaśpiewano im w czasie toastu

Wigilijne spotkanie u Seniorów

MarcinkowiceJuż na stałe w Marcinkowickiej tradycji zapisały się spotkania Seniorów. Tym razem okazją były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia .Zanim seniorzy zasiedli do wspaniale i bogato zastawionych stołów, podzielili się opłatkiem. Składane życzenia były serdeczne i bardzo ciepłe. Nastrój początkowo poważny zmienił się z czasem w gwar wesołych rozmów. Znowu ożyły wspomnienia lat dziecięcych związane z wigilią i świętami…
Oczywiście nie zabrakło również kolędowania. A któż zna lepiej polskie kolędy niż nasi Seniorzy…

Zdjęcia z Wigilii w galerii Klubu Seniora

Wieczór andrzejkowy u seniorów

Marcinkowice29 listopada  marcinowiccy seniorzy zorganizowali wieczór andrzejkowy. Impreza odbyła się w barze „Grota”. Wszyscy amatorzy dobrej zabawy zjawili się punktualnie o 19.00 . No i się zaczęło…
Wspólne śpiewy, opowiadanie dowcipów, a nawet tańce trwały kilka godzin. Suto zastawione stoły sprzyjały atmosferze dobrej zabawy. Oczywiście, jak przystało na wieczór andrzejkowy nie zabrakło wróżb i przepowiedni. Najbardziej atrakcyjne okazało się lanie wosku.
Ten wspaniały wieczór na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników…

Zdjęcia w galeri klubu Magnolia

Seniorzy dobrze się bawią

Marcinkowice23 października w świetlicy wiejskiej w Sobocisku marcinkowiccy seniorzy obchodzili swoje święto, które zorganizowała Rada Sołecka wraz z sołtysem.
W imprezie uczestniczyło ponad stu seniorów oraz zaproszeni goście: zastępca wójta Zbigniew Pryjda, radna Maria Kołodziej oraz dyrektor GCKSiR Anna Ślipko, którzy złożyli seniorom życzenia zdrowia, radości i dwustu lat życia. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze, którą stworzyli sami seniorzy.

Klub Seniora w Marcinkowicach

SeniorzyUroczyste otwarcie klubu miało miejsce 29 kwietnia 2010r. Marcinkowiccy seniorzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie i wypełnili całą salę. Miłym zaskoczeniem było pojawienie się seniorów z Jankowic, Lizawic i Stanowic. Jest to zapowiedź współpracy i integracji.
Na uroczystość otwarcia Klubu Seniora przybyli również wice wójt gminy Zbigniew Pryjda, sekretarz Teresa Łagowska, ksiądz prałat Norbert Jonek, dyrektor SP w Marcinkowicach Bogumiła Żbikowska, dyrektor GZO Stanisław Górka, dyrektor GCKSiR Anna Ślipko, dyrektor GOPSu Helena Masło, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Halina Sinkiewicz, bibliotekarz Małgorzata i Grzegorz Siemasz oraz inspektor ds. promocji gminy Joanna Szulżyk.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Zbigniew Pryjda, ksiądz proboszcz Norbert Jonek i przedstawicielka seniorów Helena Sady. Z ust zaproszonych gości padło wiele miłych i ciepłych słów pod adresem organizatorów. Dziękujemy za wszystkie dowody sympatii i uznania oraz za prezenty.

Czas upłynął na miłych pogawędkach, wspólnym śpiewaniu piosenek, opowiadaniu dowcipów. O kawę, domowe ciasto i dobry nastój zadbały panie i panowie z Rady Sołeckiej.

Dzisiaj jest: 10 Czerwiec 2023
Sobota
Imieniny: Bogumił, Małgorzata, Edgar
Do końca roku zostało 205 dni.
Forum wyłączone
 • Podwórko Talentów Nivea
  Co z tym systemem informatycznym za 8 tys. bo efektow jak dotąd nie widać, a strona sołectwa na ...
   
 • Podwórko Talentów Nivea
  W chwili obecnej lepiej zapytać co będzie jak wygramy w sensie jak zabezpieczyć podwórko Nivea przed ...
   
 • ZEBRANIE WIEJSKIE 20.04.2018 r
  Nie widać zeszłorocznych plastikowych donic na kwiaty, które stały na chodnikach w Marcinkowicach.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 22

W ciągu miesiąca 843

Odwiedzin: 2165968

Aktualnie jest 235 gości i no members online