Ferie zimowe w bibliotece

b_150_150_16777215_00_images_2018_1misie.JPGBiblioteka Publiczna w Marcinkowicach zaprasza dzieci na zajęcia biblioteczne
w czasie ferii zimowych (oprócz środy)w godzinach od 12 do 14-tej. W programie: zajęcia plastyczne, gry, zabawy, układanie puzzli oraz głośne czytanie bajek i baśni.

NARODOWE CZYTANIE W BIBLIOTECE

b_150_150_16777215_00_images_2019_1czytanie.jpgW dniu 10 września br. nowy lokal Biblioteki Publicznej w Marcinkowicach zamienił się w wielką czytelnię. To wszystko za sprawą akcji Narodowe Czytanie, która zachęca do lektury, aktywnego czytania i uczestnictwa w kulturze.
W przedsięwzięciu wzięły udział członkinie Klubu Seniora ,,Magnolia’’.
Panie głośno czytały o fragmenty dzieł polskich mistrzów literatury m.in ,,Katarynkę” Bolesława Prusa, ,,Dym” Marii Konopnickiej, ,,Dobrą Panią” Elizy Orzeszkowej. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości.
Spotkanie uprzyjemnił słodki poczęstunek, w czasie którego Seniorki dzieliły się wspomnieniami i wrażeniami z czasów lat szkolnych.

Małgorzata Sinkiewicz-Siemasz

Szanowni Czytelnicy Biblioteki Publicznej w Marcinkowicach

b_150_150_16777215_00_images_2019_3.JPG

Szanowni Czytelnicy
Biblioteka Publiczna została przeniesiona na pierwsze piętro w budynku Hali Sportowej.
Wejście do biblioteki od ulicy Piastowskiej (obok głównego wejścia do Hali Sportowej).
ZAPRASZAMY
Godziny otwarcia dla czytelników:

Poniedziałek - 11 -18
Wtorek - 11- 18
Środa - nieczynne
Czwartek - 11-18
Piątek - 11- 18

BEZPIECZNE WAKACJE

b_150_150_16777215_00_images_2019_4wakacje.JPGTuż przed zakończeniem roku szkolnego w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyła się lekcja biblioteczna ph. ,,Bezpieczne wakacje’’, w której wzięli udział uczniowie klasy 0 z wychowawczynią Jolantą Koprowską.
W trakcie spotkania najmłodsi zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania się
w różnych miejscach i sytuacjach np. na drodze, nad wodą, w górach, w lesie, na wycieczce, spotykając osobę obcą itp.
Rozmawialiśmy o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą wydarzyć się podczas letniego wypoczynku oraz o sposobach ich unikania i rozwiązywania.

Co wiem o Sobie, Tobie i o naszej miejscowości

b_150_150_16777215_00_images_2019_marcin1.JPGW Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach od marca br. realizowany jest projekt pod hasłem
,,Co wiem o Sobie, Tobie i o naszej miejscowości”, w którym biorą udział uczniowie kl.VIIa
Głównym celem projektu jest zdobywanie umiejętności funkcjonowania w grupie, radzenia sobie
z problemami i rozwiązywaniem konfliktów połączone z pozyskiwaniem i przekazaniem wiedzy na temat obyczajów i historii naszego regionu, ukazanie miejscowości jako ciekawego miejsca oraz utrwalenie historii lokalnej tradycji.

Przedświąteczne spotkanie w bibliotece

b_150_150_16777215_00_images_2018_1swietab.JPG14 grudnia br. w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyły się zajęcia,
w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIb z wychowawczynią Małgorzatą Choptiany.
Dzieci wykonywały ozdoby choinkowe i pomagały w ubieraniu drzewka.
Spotkanie urozmaiciły ciekawostki o polskich tradycjach i zwyczajach bożonarodzeniowych, świąteczne bajki, zagadki oraz wspólne kolędowanie.
W organizacji chętnie pomogli uczniowie kl.VII a.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci

b_150_150_16777215_00_images_2018_1misie.JPGŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja, by świętować go z małymi czytelnikami. W nawiązaniu do tego święta w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach odbyło się spotkanie poświęcone jednej z najpopularniejszej dziecięcych zabawek – pluszowemu misiowi, w którym uczestniczyli uczniowie
kl. 3 b z opiekunem Barbarą Demską- Pawelec.
Trzecioklasiści przynieśli ze sobą swoje ulubione przytulanki.

Seniorzy z pisarzem w bibliotece

b_150_150_16777215_00_images_2018_pisarzseniorzy.jpg

,,Polski żywioł’’ to tytuł ostatniej książki Romana Pankiewicza, którą zaprezentował podczas spotkania z Paniami z Klubu Seniora ,,Magnolia''
w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach.
Roman Pankiewicz autor tryptyku Trzy żywioły: ,, Matuszka Rosija – pierwszy żywioł’’, ,,Niemcy – drugi żywioł’’, ,, Islandia – trzeci żywioł’’ jest pasjonatem zwiedzania, chętnie poznaje nowe miejsca, kulturę, tradycje i zwyczaje mieszkańców.
Autor z charakterystycznym dla siebie wigorem opowiadał o najbardziej, jego zdaniem, ciekawych momentach naszej historii, o roli kościoła katolickiego, o zmieniającej się władzy. Celnie ujął w swojej książce te wszystkie aspekty, które czynią nasz naród bardziej żywiołowym nie oszczędzając również pewnych społecznych wad.
Pisarz przybliżył wiele sławnych postaci, które miały wpływ na losy naszego państwa.
Była też mowa o patriotyzmie, szacunku dla symboli narodowych, a także o tym w jaki sposób wszyscy możemy zadbać o swoje najbliższe otoczenie.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

b_150_150_16777215_00_images_2017_warda_biblioeka.jpgW Bibliotece Publicznej wMarcinkowicach odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą, w którym uczestniczyły panie z KlubuSeniora,,Magnolia’’.
Pani Małgosia – mieszkanka Gdyni , znana i lubiana pisarka, malarka i rzeżbiarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku niezwykle ciekawie i z wielką pasją opowiadała o swojej twórczości, o tym, co skłoniło ją do napisania konkretnych książek ,wywołując falę uczuć i emocjiu słuchaczek .
Pisarka od pierwszej chwili zaskarbiła sobie sympatię czytelniczek traktując publiczność jak grono swoich dobrych znajomych. To niezwykle ciepła i wrażliwa osoba, która potrafi zarazić swoim empatycznym podejściem do problemów – jakie porusza w książkach.

Chwalą się……..czytaniem

b_150_150_16777215_00_images_2017_1czytanieseniorow.JPGMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci był okazją do drugiego już w tym roku głośnego czytania dzieciom w Bibliotece Publicznej w Marcinkowicach. Zaproszenie do zabawy przyjęły ponownie panie z Klubu Seniora ,,Magnolia”.
Tematyka zajęć dotyczyła najbardziej znanych utworów Juliana Tuwima, a słuchaczami byli pierwszoklasiści z wychowawczynią – Małgorzatą Choptiany.
Panie: Anna Wróblewska, Helena Sady, Łucja Ciesek, Krystyna Litwin, Janina Majerewicz i Krystyna Filip czytały dzieciom wybrane wiersze autora ,a maluchy z ciekawością słuchały , aktywnie włączając się do recytacji. Uczniowie mieli okazję pochwalić się umiejętnością samodzielnego czytania, prezentując fragmenty wybranych tekstów z bajek.

Dzisiaj jest: 29 Styczeń 2023
Niedziela
Imieniny: Franciszek, Zdzisław, Zenon
Do końca roku zostało 337 dni.
Forum wyłączone
 • Podwórko Talentów Nivea
  Co z tym systemem informatycznym za 8 tys. bo efektow jak dotąd nie widać, a strona sołectwa na ...
   
 • Podwórko Talentów Nivea
  W chwili obecnej lepiej zapytać co będzie jak wygramy w sensie jak zabezpieczyć podwórko Nivea przed ...
   
 • ZEBRANIE WIEJSKIE 20.04.2018 r
  Nie widać zeszłorocznych plastikowych donic na kwiaty, które stały na chodnikach w Marcinkowicach.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 107

W ciągu miesiąca 5129

Odwiedzin: 2151241

Aktualnie jest 146 gości i no members online