Swietlica/przedszkole

• mrowisko
  • mrowisko Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #1891 przez mrowisko
mrowisko odpowiedział w temacie: Odp: Swietlica/przedszkole
Wypunktowanie błędów przedmówcy musiało być przyjemne, jednak nie zmienia to faktu, że za odnowienie budynku będą musieli "zapłacić" wszyscy rodzice, także ci nie używający znaków diakrytycznych. I znowu nie starczy na utwardzenie jakiejś drogi (a raczej błotnistego szlaku) w gminie. Czy dopuszczenie do dewastacji budynku szkoły, która po kilku latach okazuje się niezbędna to nie powód żeby stawiać oskarżenia wobec władz? Czy nikt z urzędników doprawdy nie potrafi się doliczyć, ilu będzie uczniów w kolejnych latach? Czy siedmiolatki spadają z nieba? Czy zasygnalizowany na forum problem, z planami władz szkoły dotyczącymi umieszczenia najmłodszych klas w Siedlcach większości odpowiada? Czy powinniśmy się tu wspierać czy punktować? Jest problem czy go nie ma?

Ps1. Kuba, pomysł i inicjatywa godna uwagi, co do miejsca mam obiekcje, tak jak poprzednicy – sami korzystamy z placu zabaw i uważam, że szkoda by go było poświęcać, jeżeli są inne możliwości. Wiadomo, że Gmina woli sprzedać teren zamiast go przeznaczyć pod inicjatywę społeczną, jednak jest jeszcze kilka opcji lokalizacji i można o nie zawalczyć. Pytanie, czy zbierze się dość zapaleńców, żeby wziąć taki ciężar na swoje barki? Jak ich znaleźć, jak połączyć wspólne wysiłki? Tu trzeba by się odwołać do doświadczeń Maliny:)
Ps2. Malina, wielki "szacun" za zaangażowanie - masz rację, większość woli pisać niż działać (póki co, nie wyłączając mnie:))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #1897 przez kij.w.mrowisko
kij.w.mrowisko odpowiedział w temacie: Odp: Swietlica/przedszkole
Nie było przyjemne tak jak przyjemne nie jest czytanie takich dziwolągów.
I nie chodzi tu o "punktowanie" tylko o zwykłą kulturę języka. Zwróć uwagę, że nie podważam samej wypowiedzi poprzednika tylko nie zgadzam się z jej formą.
Proponuję jednak nie zbaczać z tematu.
Dotychczas padły dwie propozycje lokalizacji: obecny plac zabaw (nie jest to moim zdaniem najlepsza propozycja) oraz teren byłej spółdzielni.
Są inne propozycje?

• Brątowąsik
  • Brątowąsik Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
6 lata 1 miesiąc temu #1898 przez Brątowąsik
Brątowąsik odpowiedział w temacie: Odp: Swietlica/przedszkole
Jest jeszcze wolny teren obok ,,starego" sklepu ale nie wiem do kogo on należy. Moim zdaniem dobre miejsce bo:
- środek wsi
- jest miejsce na parking

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #1900 przez Kuba Krzywoń
Kuba Krzywoń odpowiedział w temacie: Odp: Swietlica/przedszkole
Teren po obecnym placu zabaw jest tylko propozycja ;) Mysle ze teren po bylej spoldzielni tez ma swoje plusy i minusy jak i ten.
Mam jeszcze 2 kolejne propozycje:
1. O ile wiem Gmina byla a moze i nadal jest wlascicielem znacznej niezagospodarowanej dzialki na samym poczatku ulicy Spacerowej. Na niej mozna byloby wybudowac nowe przeczkole/swietlice.
2. Na sprzedaz jest stodola po dawnym MIXie. Stan techniczny na pierwszy rzut oka wydaje sie ok. Moze istnialaby taka mozliwosc aby Gmina odkupila dana nieruchomosc i zaadoptowala ja na przeczkole, swietlice a moze i nawet na jakies dodatkowe pomieszczenia np. dla tenisistow na squasha, dla mlodziezy, dla seniorow i tak dalej.

Czekam na dalsze propozycje oraz opinie ;)

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #1921 przez kij.w.mrowisko
kij.w.mrowisko odpowiedział w temacie: Odp: Swietlica/przedszkole
No nie mówcie tylko, że temat umarł?

Czas generowania strony: 0.131 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 56

W ciągu miesiąca 3913

Odwiedzin: 1865112

Aktualnie jest 63 gości i no members online