Złodzieje na osiedlu

• Dorota
  • Dorota Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #271 przez Dorota
Dorota stworzył temat: Złodzieje na osiedlu
Witam,

Jestem tak wściekłą, że aż mnie roznosi. Do tej pory żyłam w przeświadczeniu, że mieszkam na spokojne planecie, gdzie panuje pełne bezpieczeństwo. Tymczasem jestem regularnie okradana....Zaczęło się od tak zwanego chodziarza...urządzenie do ćwiczeń wystawione na taras...zniknął. Jakiś czas myślałam, że maż pożyczył komuś a on myślał, że ja to zrobiłam...jak się okazało ZŁODZIEJ!!
Później rower córki... a teraz mini quad:((

Nawet nie wiem czy kradzież z posesji nieogrodzonej można zgłosić na policję. Jestem naprawdę rozgoryczona... Czy komuś z Was też się przytrafiają takie sprawy czy też ja mam pecha???

Dorota

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

• Maciek
  • Maciek Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #273 przez Maciek
Maciek odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
Nauczka na przyszłość to jest. Trzeba uważać, w Marcinkowicach złodziei złomu i innych metali nie brakuje, a potem na wózek i na złom. Mi ukradli rynne jak budowałem dom.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #274 przez mskalik
mskalik odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
Dorota napisał:

Nawet nie wiem czy kradzież z posesji nieogrodzonej można zgłosić na policję. Jestem naprawdę rozgoryczona...

Dorota

Nie ma znaczenia czy posesja jest ogrodzona czy nieogrodzona, dlatego powinnaś zgłosić kradzież na policję. Wartość mini-quada grubo przekracza 250 złotych, więc jest to przestępstwo, dlatego też policjanci lepiej się do ich wykrywania przykładają niż do drobnych kradzieży.. Zdarza się, że złodzieje wpadają i często można odzyskać przynajmniej równowartość skradzionego dobra. Sama zgłoszenie nie trwa długo, więc chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
Pozdrawiam

• Karolina
  • Karolina Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #277 przez Karolina
Karolina odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
Doroto, na Twoim miejscu ogrodziłabym posesję - choćby zwykłą siatką, to nie jest taka droga inwestycja a zapewnia w jakimś stopniu bezpieczeństwo Twojego majątku i również Twoje. Zawsze to jakaś przeszkoda dla złodzieja :) Taki złodziej nie będzie już miał tak łatwo wyprowadzić Quada z podwórka - przez siatkę to raczej problem.
Pozdrawiam!

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #280 przez phacelia
phacelia odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
Mi "podwędzili" jedną rynnę (kiedy dom był jeszcze niezamieszkany) i metalowe rurki od rusztowania.. No cóż.. nie była to taka wielka strata. Ale od kiedy mamy ogrodzoną posesję takie rzeczy (dzięki Bogu) już się nam nie przytrafiają :)
Wberw pozorom w Marcinkowicach jest sporo ludzi, którzy zajmują się zbiractwem złomu i "drobnymi" kradzieżami ;/

Doroto, myślę że powinnaś zgłosić sprawę policji - może akurat szczęście dopisze i zguby się odnajdą :) Życzę powodzenia!

:)

• Maciek
  • Maciek Avatar
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #281 przez Maciek
Maciek odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
Złomownictwo to plaga naszej miejscowości. Ja nie rozumiem sytuacji, gdy ludzie tylko wynoszą komuś rzeczy z budowy, a potem heja na złom. Sam kiedyś wynosiłem, ale najpierw pytałem ludzi, czy potrzebne są im jakieś pozostałości po budowie domu. W innym wypadku jest to kradzież i powinno się pilnować takich rzeczy. Bo to niby nie są jakieś duże pieniądze, ale swoje i tak stracimy. Trzeba patrzeć w soboty, kto co w wózku wiezie, a nóż będzie to nasza rynna?

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #286 przez malina
malina odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
W Dobrzykowicach grasują ZŁODZIEJE -OGRODNICY .
W nocy okradają domy z zieleni , wykopując szpalery żywopłotów, są bardzo sprytni , poruszają się na końcach ogrodów z daleka od czujek ruchu zamontowanych bezpośrednio przy budynkach .W jedną noc potrafią przeciąć siatkę i ogolić ogród z tui.Obrobili już 4 domu .

Mam nadziej ,że do nas nie dojadą .

pozdrawiam Malina

Więcej
7 lata 8 miesiąc temu #1041 przez ludwig
ludwig odpowiedział w temacie: O:Złodzieje na osiedlu
jak bys sie dobrze popytała albo zglosiła to na policje to wydaje mi sie ze jeszcze w ten sam dzien bys toodzyskała kazdy wie kto w marcinkowicach ma lepkie rece

Czas generowania strony: 0.157 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 123

W ciągu miesiąca 3297

Odwiedzin: 1879574

Aktualnie jest 62 gości i no members online