Ostrzeżenie o masażu Reiki !

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #422 przez skała
skała stworzył temat: Ostrzeżenie o masażu Reiki !
Warto poczytać, aby w niektórych przypadkach nie szukać potem pomocy u ks. Egzorcysty. www.psychomanipulacja.pl/tem/reiki.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #428 przez dimklim
dimklim odpowiedział w temacie: Ostrzeżenie o głupocie i zabobonach !
Zawiało średniowieczem i zacofaniem!Jeżeli ktoś nie ma wiedzy na dany temat to niech nie się nie wypowiada!
Reiki to nie żadna religia ani sekta to poprostu forma masażu, który pomaga organizmowi osiągnąć stan harmonii, równowagi , który jest potrzebny w procesie leczenia.Są na ciele punkty refleksyjne, które mają swoje odpowiedniki w całym organiżmie.Jeżeli działamy na nie igłami jest to akupunktura,jeżeli je rozmasujemy jest to akupresura, a jeżeli kładziemy na nie ręce jest to Reiki.Do wszystkiego można dopisać jakąś flilozofię i straszyć diabłem,bo przyswajanie wiedzy to już jest jakiś wysiłek, na który nie każdy może się zdobyć.Zachęcam więc do czytania książek, a szczególnie"Poznawać w świetle wiary"Arcybiskupa Pylaka i "Renesans akupunktury"prof.dr n. med. Zbigniewa Garnuszewskiego.Pozdrawiam
Załączniki:

• skała
  • skała Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #430 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o głupocie i zabobonach !
Każdy z nas jest wolnym człowiekiem i dokonuje wyboru kierując się rozumem.Jeśli ktoś ignoruje nauczanie Kościoła w tej kwestii jego wybór, nie może później powiedzieć nie wiedziałem. Siostra Faustyna Kowalska (od Miłosierdzia Bożego)opisuje gdy była zabrana przez Anioła do piekła ze najwięcej jest tam ludzi którzy nie wierzyli że piekło istnieje.

• kamila
  • kamila Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #431 przez kamila
kamila odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o masażu Reiki !
Skała
Nie przesadzasz?
Od kiedy za masaż idzie się do piekła. Chyba Cię z lekka ponosi, może za dużo Radia Maryja słuchasz...
Z pewnością po takim masażu trzeba będzie wzywać egzorcystę... he he he

• skała
  • skała Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #434 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o masażu Reiki !
Kamila po masażu nie idzie się do pieklą nie wiem skąd taka interpretacja zamieszczonych informacji (czyżby czytanie bez zrozumienia) chodzi tylko oto że poddając się takim masażom nie świadomie możemy się otworzyć na działanie Złego Ducha, co możne mieć bardzo nieprzyjemne następstwa które w wyjątkowych przypadkach mogą wymagać pomocy ks. Egzorcysty. A w przytoczonym przykładzie z piekłem chodziło o zasadę; jeśli ja np. niewierze że prąd w gniazdku sieciowym (230 V) może mnie zabić to wcale nie znaczy że go tam niema i że jest nie groźny. marcinkowice.com/components/com_kunena/t.../emoticons/smile.png

• dimklim
  • dimklim Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #435 przez dimklim
dimklim odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o głupocie2.
Skała, czy to jest w ogóle sensowne gadanie? Wiadomo że ciebie nic nie jest w stanie przekonać. Ale ty mącisz w głowach innym i wypowiadasz się na tematy o których w ogóle nie masz pojęcia :)). Pozdro!

• skała
  • skała Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #436 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o głupocie2.
Czy nie mam pojęcia, to sprawa dyskusyjna ale do rzeczy.Ja tylko poleciłem stronki na których zabierają głos osoby które na pewno maja pojecie o czym mówią miedzy innymi Ks. Posadzki egzorcysta i wykładowca i wielu świadków. Polecam tez książkę Gabriele Amora Śledztwo w sprawie Szatana głównego egzorcysty Rzymu za Jana Pawła II jednego z recenzentów nowego rytu egzorcyzmów wprowadzonego przez naszego Papieża w 1999r.Chyba trudno zarzucić Im niekompetencje. Szanuje zdanie drugiej strony ale się z nim nie zgadzam i podpieram się autorytetami w tej dziedzinie.Celem jest tylko powiadomienie o zagrożeniu.

• dimklim
  • dimklim Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #437 przez dimklim
dimklim odpowiedział w temacie: Reiki to jeden z sposobów na zdrowie.
W czasach kiedy medycyna konwencjonalna zawodzi, człowiek szuka ratunku i ulgę w madecynie niekonwencjonalnej- akupunktura, akupresura, masaże (Reiki, między innymi). Świat wschodu, który był od nas o wiele bardziej do przodu metodą wieloletnich doświadczeń wynalazł wiele sposobów na leczenie i pomoc w leczeniu wielu schorzeń. Czemu my nie mielibyśmy korzystać z tych zasobów?
Reiki nie jest ani filozofją ani ideologją , ani tym bardziej religją. Nie trzeba na siłę szukać w tej metodzie zwykłego masażu ideologicznych podtekstów!
Jak widać z moich poprzednich wpisów ja też podpieram się nie byle jakimi autorytetami. Jednym z mistrzów Reiki była siostra zakonna.
Jak wiadomo Bóg jest jeden dla wszystkich, tylko gdzie indziej inaczej go nazywają. Masaż Reiki powstał w Japonii tam wyznają Buddyzm, a to nie jest sekta tylko jedna z religij świata. Człowiek robiąc masaż Reiki w Japonii prosi Buddę o pomoc dla osoby chorej, gdzieś na wschodzie pewnie prosi Allacha, a w Polsce prosi o to samo Boga Ojca. Czy to jest złe?
Pozdro!

• monika
  • monika Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #438 przez monika
monika odpowiedział w temacie: O:Reiki to jeden z sposobów na zdrowie.
Popieram ,,dimklim-a" w 100% od masażu do egzorcyzmu jest dłuuuga droga i nie należy się w tej kwestii podpierać wyssanymi z palca ideologiami. Jest to inny rodzaj masażu który na pewno nie zaszkodzi a może tylko i wyłącznie pomóc. Szczerze mówiąc nie mogę zrozumieć powiązania ze sobą tych tematów : masaż i egzorcyzm. Na zakończenie życzę ,,dimklim-owi" powodzenia i wytrwałości a ,,Skałę" serdecznie pozdrawiam :)

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #439 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Reiki to jeden z sposobów na zdrowie.
• Odnośnie innych Religi to polecam zapoznanie się z Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary Dominus Iesus o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła, ogłoszona 6 sierpnia 2000 przez prefekta Kongregacji Nauki Wiary kardynała Józefa Ratzingera po zatwierdzeniu 16 czerwca 2000 przez papieża Jana Pawła II . Wszystkie religie nie są równe o tym mówi den dokument. Kilka punktów . objawienie Chrystusa zawiera jedyną i pełną (całą) prawdę o Bogu,
• Kościół jest obowiązany głosić tę prawdę w drodze ewangelizacji,
• tylko wiara katolicka zawiera prawdę absolutną w pełni,
• święte księgi innych religii nie są objawieniem tej prawdy, a mogą co najwyżej zawierać jej elementy,
• Jezus Chrystus nie był tylko jednym z proroków, lecz Synem Bożym, którego śmierć na krzyżu odkupiła ludzkość w sposób zupełny (tzn. do odkupienia nie są potrzebne żadne inne działania Bożego, w szczególności zawarte w innych wyznaniach),
• Boży plan zbawienia obejmuje wszystkich ludzi,
• Królestwo Boże nie może zostać urzeczywistnione bez Kościoła.
Oczywiście trzeba korzystać z medycyny np. Wschodu jest bardzo bogata z wielowiekowym doświadczeniem, ale Medycyny przez dożę M. Mam na myśli bardzo rozwinięte ziołolecznictwo z bogactwem roślin ale nie masaże z użyciem np. energii kosmosu..Dotyczy to też homeopatii i ostatniego oświadczenia. Naczelna Rada Lekarska negatywnie ocenia zjawisko stosowania homeopatii i pokrewnych nienaukowych metod przez niektórych lekarzy. Trudno ich posadzać o brak wiedzy. Co do Reiki Propagatorzy twierdzą, że "Reiki jest Bezwarunkową Miłością Świata. Jeśli jesteś wierzący, wiesz, że świat stworzył Bóg, a więc jest ona Bezwarunkową Miłością Boga" (B.CH., 16) [1]. Mówi się tu wyraźnie o Bogu. Jest to więc religia? Przeciwstawną definicję podaje Hawayo Takata: "Reiki oznacza uniwersalną energię życiową. Nie jest to religia" (M.G., 31). Ale przecież jednocześnie mówi się, że "Reiki jest nieskończoną, jest nieograniczoną energią płynącą do każdej żywej istoty" (H, 101). Czy można jednak mówić o nieskończoności energii poza kontekstem religijnym? Poza tym w Reiki nieustannie mówi się o błogosławieństwach, wyświęcaniu (M.G., 30), inicjacji, tajemnych świętych symbolach. Wynikałoby z tego, że Reiki jest pewnego rodzaju religią naturalną lub nadreligią a jej adepci posiadają światopogląd zorientowany religijnie. Igranie z energiami jest często igraniem z Złym Duchem (Diabłem) tu jest powiązanie Reiki i w wyjątkowych przypadkach z egzorcystą, tam istnieje drugie dno. Często nie doszczegalne przez potencjalnego pacjenta.

• skalik
  • skalik Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #440 przez skalik
skalik odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o masażu Reiki !
A może powinni spalić na stosie ......średniowiecze!!!!!!!!!!!!!!!!!

• dimklim
  • dimklim Avatar
  • Gość
  • Gość
8 lata 5 miesiąc temu #441 przez dimklim
dimklim odpowiedział w temacie: Reiki to nazwa masażu
NO, no, widzę że z nie odpowiednią osobą dyskutujemy. Skała to "SKAŁA" która broni katolicyzmu i tylko on, no i jeszcze parę podobnych mu trafi do nieba. Reszta ludzkości (koło 6 mlrd.) trafi do piekła. Bo przecież tylko garstka katolików ma rację a reszta to półgłówki których trzeba nawracać. Gdybyś mieszkał w Indiach to byś wierzył w Buddę i tyle i byłbyś gorszy? 500 lat temu kościoł palił ludzi podpierając się pewnie nie mniej mądrymi na tamte czasy pastułatami.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #445 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Reiki to nazwa masażu
Na pewno nie spalić na stosie a starać się w miarę możliwości dotrzeć z informacją a już na pewno otoczyć modlitwą. A jak jesteśmy w temacie stosów to polecam skalik książkę W obronie Świętej Inkwizycji Romana Konika. Podam jako ciekawostkę że dwóch księży inkwizytorów zostało świętymi i modlimy się do Nich o wstawiennictwo u Boga. Masz rację dimklim gdybym mieszkał w Indiach to prawdopodobnie wyznawał bym Buddyzm co nie znaczy że byłbym gorszy od Katolika. Każdy człowiek który przechodzi na świst jest zaproszony do nieba taki jest cel Stwórcy czy katolik ,buddysta, muzułmanin czy mieszkający w lesie równikowym i chodzący tylko z przepaska na biodrach. Tylko każdy z Nich musi sam powiedzieć że chce po śmierci ciała być z Bogiem. Dlatego oduczamy wierzenie w reinkarnacje i to co niektóra religie głoszą że cześć ludzi jest od razu przeznaczona do piekła. Każdy nawet największy grzesznik ma szanse dostać się do nieba. Zbliża się rocznica rozpoczęcia II wojny i np. Weźmy Hitlera gdyby przeprosił Boga nawet w ostatniej chwili życia za swoje zbrodnie na pewno Bóg by Mu przebaczył powiem więcej Bóg szukał chociaż minimalnej oznaki żałowania (wiem Adolf trudne dzieciństwo ,brak zrozumienia, światowy kryzys , głód). Ale On wybrał inaczej wiemy to z prywatnych objawień . Do piekła można powiedzieć idą sami ochotnicy tam niema oni jednej osoby która by nie chciała tam trafić. Przy okazji polecam reportaż nakręcony przez naszych reportażystów emitowany dwa razy w TVP ostatnio przed Wielkanocą . Egzorcyzmy Anneliese Michel. Oraz książkę pod tym samym tytułem. W Momocie śmierci będziemy rozliczani z dobrych uczynków (miłości bliźniego) byłem głodny a nakarmiliście mnie , byłem w więzieniu…itd.. dotyczy to każdego człowieka na ziemi bez względu na religie czy rasę czy pochodzenie. Naturalna tęsknota za Bogiem i dekalog są wyryte w sercu każdego człowieka przez Boga. Dlatego wszyscy szukają Boga (prócz ateistów) tylko jedni robią to można powiedzieć po omacku a nam Bóg zesłał Jezusa Chrystusa aby nam powiedzieć kim jest Bóg i jaki jest nasz cel życia i jak postępować aby ten cel osiągnąć(Dekalog) czyli życie wieczne w jedności z Bogiem. I dlatego mamy iść i dzielić się tą prawdą z innymi ludźmi (religiami). Jeszcze raz polecam Dzienniczek siostry Faustyny Kowalskiej. Pozdrawiam i dziękuję za pozdrowienia

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #468 przez skała
skała odpowiedział w temacie: O:Ostrzeżenie o głupocie i zabobonach !
Odnośnie autorytetów przytoczonych przez dimklim to świadomie nie zabierałem głosu aby chodź trochę zapoznać się z ich działalnością i np. emerytowany arcybiskup Bolesław Pylak jest bardzo kontrowersyjna postacią w Kościele która wbrew nauczaniu Kościoła propaguje radiestezję, bioenergoterapię i homeopatię. W swej wypowiedzi emerytowany duszpasterz lubelski potępiał katolickie tygodniki "Niedziela" i "Gość Niedzielny" za zwalczanie radiestezji, psychoenergoterapii, medytacji, talizmanów, wróżbiarstwa. Zdaniem abp Pylaka wszelkie te zabobony są dziedzinami nauki, i nie ma miedzy nimi a katolicyzmem sprzeczności . Co jest nie zgodne z Nauczeniem Kościoła . .Odnośnie siostry Mariuszy (Jadwiga Bugaj)to pewnie chciała dobrze ale pobłądziła . Trudno znaleźć Jej życiorys ale na stronach Reiki są wzmianki o tym że jej działalność na polu Reiki jak twierdzą jej bliscy doprowadziło do banicji zakonnej a potem śmierci. A co do zamieszczonego zdjęcia to część tekstu została dopisana do tekstu; Ojciec Święty Jan Paweł II udziela całym sercem apostolskiego Błogosławieństwa s. Mariuszy Jadwidze Bugaj W odstępy miedzy liniami tekstu ktoś dopisał odręcznie resztę i to jaszcze Rejki przez J . Zresztą na stronach Reiki już wspomnianych też są wzmianki że zarzucono siostrze fałszowanie . Odnośnie świeckich profesorów maja prawo do swojej interpretacji.Pozdrawiam

Więcej
4 lata 10 miesiąc temu #2067 przez Harbinger
Harbinger odpowiedział w temacie: Odp: O:Ostrzeżenie o głupocie i zabobonach !
Perun niesie wojnę
Oddech wolności
Walkę na śmierć
I bez litości
Płoną kościoły
I synagogi
Serca Peruna
To czas pożogi

Zerwiemy maskę
Z twarzy Chrystusa
By jego fałsz
Już nas nie zmuszał
Do zdrady krwi
Narodu
Rasy
By przeminęły ciemnoty czasy
Stanie nad światem
Świetlista łuna
To nowy dzień
Era Peruna

Donośny huk
Upadły krzyży
Tak mówi pan
Z niebańskich wyżyn
To nowy ład
Pod znakiem błyskawicy
Odejdą w cień
Judeo-katolicy
Nowa Europa
Odrodzi się w pogaństwie
Nie zostanie nic
Po Judeo-chrześcijaństwie

Czas generowania strony: 0.186 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 20

W ciągu miesiąca 3883

Odwiedzin: 1854476

Aktualnie jest 80 gości i no members online