Praktyczne informacje o zdrowiu w bibliotece

b_421_316_16777215_00_images_2015_08_2.JPGJakie korzyści niosą zabiegi krioterapii, o sposobach leczenia bezsenności,
o przyswajaniu witamin i minerałów, oraz innych problemach zdrowotnych mogli dowiedzieć się Seniorzy na wrześniowych spotkaniach autorskich ze Zbigniewem Kołbą w Bibliotekach Publicznych w Bystrzycy i Marcinkowicach.
Zbigniew Kołba jest autorem książki pt. ,,Krioterapia. To warto wiedzieć”, której zakres dotyczy dwóch bloków tematycznych.

Krioterapia jako forma leczenia niską temperaturą oraz istotnych wiadomości związanych z funkcjonowaniem naszego organizmu, ze szczególnym uwzględnieniem ,,skupionego oddychania’’ jako sposobu wyjścia z bezsenności.

Autor uświadomił słuchaczom, jak bardzo niebezpieczne jest przemęczenie psychiczne, mówił o przydatnych technikach relaksacyjnych. Padły również cenne wskazówki z zakresu medycyny chińskiej związane z oddychaniem. Poruszona była tematyka hartowania organizmu oraz praktyczne uwagi np. jak leczyć zimne stoy i dłonie.
Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć wiele cennych informacji na temat witamin
i minerałów oraz ich przyswajalności przez organizm. Pan Zbigniew uświadomił zebranym jak mogą sobie pomóc- bez uciekania się do farmakologii. Pokazał także kilka prostych ćwiczeń poprawiających ukrwienie, oddychanie i samopoczucie.
W trakcie prelekcji wywiązała się ożywiona dyskusja, zadawano wiele pytań, na które autor wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie można było nabyć książkę z dedykacją.

Halina Sinkiewicz

Dzisiaj jest: 18 Czerwiec 2019
Wtorek
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Do końca roku zostało 197 dni.

Pogoda

Nasza strona w innych językach
enfrdeitptrues
Ilu was było / jest ?

Dzisiaj 44

W ciągu miesiąca 4968

Odwiedzin: 1953810

Aktualnie jest 44 gości i 2 użytkowników online